DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümleri tercih edecekler için bazı uyarılar
Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlere gittiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken birkaç  husus var. Zorunlu hazırlık sınıfı olan bölümlerde eğer 2 yıl hazırlığı geçemezseniz ilişiğiniz kesiliyor 2.yıl sonunda yaz okulu hakkı verilmiyor ve ilişğiniz kesildiği için merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş de yapamıyorsunuz. Sadece zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olanların Türkçe bölümlere geçiş hakkı var ve bu da ÖSYM tarafından tercih ile yapılıyor puanınızın yetmediği yerlere geçemediğiniz gibi DGS kontenjanı yüzde 3 ve yerleştirme işlemleri kasımda yapılıyor yani hiç o şekilde geçişe kalmamak lazım bir de sadece vize finalden kalmış olacaksınız devamsızlıktan kalırsanız yine bu yolla geçiş hakkınız yok yani süreç komple sıkıntılı. O yüzden zorunlu hazırlık olan yerlere gidişte 1 sene kalırsanız çok dikkatli olun. Ha unutmadan 1 sene kalıp merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişe kalırsanız ve yine zorunlu hazırlık sınıfı olan okul tercih edecekseniz karşıdaki okul sizi sadece muafiyet sınavına alıyor hazırlık okutmuyor eğer o sınavı geçemezseniz başvurunuzu kabul etmiyor. Bu gibi saçma sapan birçok şey var dikkatli olun derim.
Ara
Teşekkür Edenler:
Odtü, itü ve hacettepe nin Dgs den gelenlerin pek çoğunun gözünğn yaşına bakmadıklarını duymuştum iş yerinde arkadaşlardan. Ösym Dgs den öğrenci gönderiyor mecburen alıyorlar ama sene sonu direkt şutluyorlar. Kalite amaçlı yaptıkları kesin. Bence bu riske hiç girilmez.
Ara
Teşekkür Edenler:
(18-08-2018, Saat: 22:29)cagdasdogramaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Odtü, itü ve hacettepe nin Dgs den gelenlerin pek çoğunun gözünğn yaşına bakmadıklarını duymuştum iş yerinde arkadaşlardan. Ösym Dgs den öğrenci gönderiyor mecburen alıyorlar ama sene sonu direkt şutluyorlar. Kalite amaçlı yaptıkları kesin. Bence bu riske hiç girilmez.

Onlar mahalle dedikodusu. Ordaki hocalar senin bölüme hangi sınavla ne şekilde geldiğinle vs.  ilgilinmez dahası bilmez dahi. DGS'lilerin orda tutunamayışı DGS'li olduklarından değil. Bunlarda öğretim çok ağırdır.Tutunamayanlar da sadece DGS'liler değil bu ağır öğretime katlanamayan YKS'lilerde oluyor. Çalışıp azimli olan başarıya uğraşır elbet ama bu saydığın okullarda başarıyı yakalamak hakikaten çok zor.
Ara
Teşekkür Edenler:
Bir soruda benim olacak mesela hazırlık sınıfına kayıt olduk geçemedik o yaz Kıbrıs’a ya da başka bir özel üniversiteye yatay geçiş yapabiliyor muyuz
Ara
Teşekkür Edenler:
Evet şartları sağlıyorsan yapabilirsin
Ara
Teşekkür Edenler: Taner58

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DGS 2018 ELK. ELEKTRONİK BÖLÜMÜ İÇİN NETLER VE PUANLAR Samet82 5 4,580 10-09-2018, Saat: 21:20
Son Yorum: mrblue_59
  Hem üniversite hem de DGS'ye girdim. DGS Tercih Hakkım Ne Olacak? osmankemal 0 1,640 31-08-2018, Saat: 04:52
Son Yorum: osmankemal
  2018 dgs hukuk kazanmak için giren arkadaşlar ne yaptınız? Kullanıcı Adı 13 10,606 19-08-2018, Saat: 04:43
Son Yorum: Siyahsmile
  DGS 2018 Bilgisayar Mühendisliği için yaptığınız net ve puanlıar vague 1 2,882 02-08-2018, Saat: 21:41
Son Yorum: hernos
  DGS tekrar girip aynı okul ve bölümü tercih etmek? Sercan1212 1 2,145 16-02-2018, Saat: 11:56
Son Yorum: Spencer3591

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi