DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sınava Hazırlık – Tavsiyeler
Sınava 2 buçuk ay gibi bir süre kaldı. Sizleri bu süreyi en verimli nasıl geçirmeniz konusunda bilgilendirmede bulunmak istiyoruz.

Bu süre zarfında konu çalışmak yerine fazla soru çözmeye uğraşmalısınız. Konu yine çalışın ancak bu dengeyi şöyle kurun: %70 soru çözümü-%30 konu çalışma

Neden zamanı yetiştiremiyorum ?
Bunun en büyük nedeni soruları zaman tutarak çözmemektir. Süre tutmak size zaman kazandırır. Bir çoğumuz deneme sınavlarını sadece soruyu çözmek, çözemediği soruları öğrenmek için alır. Bu doğru ama önemli olan süreyi göz ardı etmemektir.

Yaprak test alıyoruz yada soru bankası. Bir teste diyeli ki o konu ile alakalı 20 soru var. Sizin yapacağınız şey önünüze 15 dk koyup o soruları 15 dk içinde çözmektir. Sonra ne kadar çözdüğünüze bakacaksınız. Bu soruları böyle antremanlar yaparak daha az sürede çözmeye çalışacaksınız. Kısa sürede doğru çözmek sınavı kazandırır.

Bizim size önerimiz bu zamanlarda hafada da en az 2 deneme çözmenizdir. Sınav zamanı yaklaştıkça bu sayıyı arttırabilirsiniz. İyi çalışmalar

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©
Ara
Teşekkür Edenler:
(09-05-2015, Saat: 00:01)Anıl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sınava 2 buçuk ay gibi bir süre kaldı. Sizleri bu süreyi en verimli nasıl geçirmeniz konusunda bilgilendirmede bulunmak istiyoruz.

Bu süre zarfında konu çalışmak yerine fazla soru çözmeye uğraşmalısınız. Konu yine çalışın ancak bu dengeyi şöyle kurun: %70 soru çözümü-%30 konu çalışma

Neden zamanı yetiştiremiyorum ?
Bunun en büyük nedeni soruları zaman tutarak çözmemektir. Süre tutmak size zaman kazandırır. Bir çoğumuz deneme sınavlarını sadece soruyu çözmek, çözemediği soruları öğrenmek için alır. Bu doğru ama önemli olan süreyi göz ardı etmemektir.

Yaprak test alıyoruz yada soru bankası. Bir teste diyeli ki o konu ile alakalı 20 soru var. Sizin yapacağınız şey önünüze 15 dk koyup o soruları 15 dk içinde çözmektir. Sonra ne kadar çözdüğünüze bakacaksınız. Bu soruları böyle antremanlar yaparak daha az sürede çözmeye çalışacaksınız. Kısa sürede doğru çözmek sınavı kazandırır.

Bizim size önerimiz bu zamanlarda hafada da en az 2 deneme çözmenizdir. Sınav zamanı yaklaştıkça bu sayıyı arttırabilirsiniz. İyi çalışmalar

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. “www.dgsli.org“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©
Ara
Teşekkür Edenler:
Merhaba Arkadaşlar ben bu sene sınava Kadıköy Murat Eğitim Kurumundan Hazırlandım Gerçekten Çok Başarılı Eğitmenlerden Ders Aldım Ama Bana sorarsanız eğer Gidip görüşmek isterseniz kesinlikle Taylan Hocayı Sorun Ve Bu Sistemin Doğrularını Yanlışlarını Kesilikle Ondan Öğrenin Derim.İlk Olarak Öğrencinin Üstüne Titreyen Bir Kurum Ve Öğretmenin Ders Verdiği İçin Bir Görüşün Ve Tavsiye Ve Fikir Alın Derim.
Ara
Teşekkür Edenler: Saadet.321
Arkadaşlar kendi dgs sürecimden bahsettim, izlemek isterseniz buyrun Smile

https://www.youtube.com/watch?v=qn0Vkw9Ze-M&t=189s
Ara
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sınava Hazırlanırken Hangi Kaynakları Kullanmalıyız? Anıl 1 3,925 07-02-2017, Saat: 05:44
Son Yorum: Şenay Kurtoğlu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi