DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Anket Başlığı: Okulunuzdan memnun musunuz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet
63.38%
45 63.38%
Hayır
36.62%
26 36.62%
Katılımcı sayısı: 71 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaçınıcı sınıftan başladınız? Kaç dersten muaf sayıldınız?
(17-10-2015, Saat: 16:38)Hasan Karaer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makina Mühendisliği
285 puan 3646 sıralama
Matematik 34 doğru 7 yanlış.
Türkçe 15 doğru 1 yanlış
2. Sınıftan başladım. Birinci sınıftan 5 tane dersim var alttan.

OKUL PUANINIDA YAZAR MISIN
Ara
Teşekkür Edenler:
sakarya dan ınsaattan  mezunum 
avrasya unı.
mımarlık bolumu
15 ders muaf
33 say 6 sozel net
puan 267 sıralama 8300
3. sınıftan basladım fakat 3 sene okuyacam proje derslerı oldugu ıcın
Ara
Teşekkür Edenler:
2012 DGS
ZİRVE HUKUK,Hazırlıktan sonra 3 ten başladım alttan 5 ders verdiler 1 ay sonra mezunum İnşallah  Sleepy
27 dersten muaf saydılar ancak sayılan derslerin %95 i seçmeli vs derslerdi,alan derslerinin tamamını tekrardan aldım.
Ara
Teşekkür Edenler:
2015 DGS
Kırklareli Üniversitesi-İşletme
20-24 arası dersten muaf oluyoruz. 3. sınıftan başlatılıyor ama bazı dönemlerde alttan almak zorunda olduğumuz dersler olduğundan 3. sınıflardan ders alamayacağız ama sonuç olarak hiç alttan bırakmazsak 2 yılda bitiyor.
Ara
Teşekkür Edenler:
(17-10-2015, Saat: 17:17)Bilal Güner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SİMAV TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
PUANIM 280
BÖLÜM ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİGİ
BİRİNCİ SINIFTAN BAŞLATILDIM
9 DERS TEN MUAF OLDUM BUNLAR İNKİLAP 1-1 İNGİLİZCE 1-2 TÜRKDİLİ 1-2 ELEKTRONİK 1- ÖLÇME VE ENSTRÜMANTOSYON MAT 1
OKULU HİÇ TAVSİYE ETMEM NİYE DİYE SORARSINIZ BİRİNCİ SINIFTAN BAŞLATTIGI İÇİN BİRDE EGİTİM KALİTESİZ

Teknoloji fakültelerinden mezun olan mühendislerin imza atma yetkisi yok diye biliyorum. Bir araştırmanı tavsiye ederim.
Ara
Teşekkür Edenler:
(17-10-2015, Saat: 17:17)Oktay Beyazelma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakin doğu unv. İnşaat mühendisliği 18 ders muaf 3.sınıftan başlatıyor. 2 tane alttan ders var toplam 2 yıl +1 yaz okulu yaz okulunda toplam  2 ders alacam

Siz hangi dersleri aldınız ve neleri muaf sayılar bilgi verirseniz sevinirim
Ara
Teşekkür Edenler:
(19-10-2015, Saat: 19:32)Mehmet Şahin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muğla Sıtkı koçaman Üniversite'si hemşirelik 22 dersten muhaf ettiler 1,2,3ten ders alıyorum.dgs net mat:46net Türkçe 0 net Sayısal puanı300 bide üçüncü sınıftan başlattılar

Ne mezunusun
Ara
Teşekkür Edenler:
ön lisans bölümüm: Afyon Kocatepe ünv Muhasebe ve Vergi uygulamaları
okul basari puanim:66.8
sayısal: 17 doğru , 2 yanlış
sözel: 42 doğru , 17 yanlış
dgs eşit ağırlık puanım: 253.21
dgs eşit ağırlık sıralamam : 8863
kazanmış olduğum lisans programı:Eskişehir Osmangazi ünv Maliye bölümü
toplam 32 ders dersten muaf ( aralarında kredisiz derslerde var) 
toplam 60 krediden muaf 
okulda toplam almam gereken kredi sayısı 144
2.sınıf olarak başladim ancak 3. sınıftan da ders alıyorum...2.sınıf olsam da üsten ders almam sebebiyle kalmadigim surece 2 senede bitecek...
önlisans bolumunuzde cc notu alti (dc,dd) not bırakmamaya gayret gösterin çünkü kredisi ve ects tutsa bile lisan bölümündr muaf sayılmıyo (en azından bizim okulda böyle)
zaman karşı bir sınav,benim temelim sağlam olduğu ve düz lise çıkışli oldugum icin sadece sinavdan 5 gun önce 7 tane deneme çözerek girdim ve kazandim ayrıca sözel bölümde 6 soruda kaydirma yapmis olamama ragmen ama yine de istedigim yer nasip oldu...eksiklerinizi gidererek sizdr kazanabilirsiniz...esit agirlik bölümleri ile ilgili soru sormak isteyen arkadaşlar facebook/mehmet.kokucu dan ulaşabilirsiniz elimden geldiğince yardimci olurum...herkesin istedigi yeri kazanmasi dileğiyle....
Ara
Teşekkür Edenler:
(23-10-2015, Saat: 05:03)Ceren Erbay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *KAZANDIĞINIZ OKUL: Dokuz Eylül Üniversitesi
*BÖLÜM: Inşaat Mühendisliği
*PUAN/SIRALAMA: 304/1305
*NETLER: Matematik-45.25
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 2. Sınıf 11 ders muaf ettiler
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: Okul sıkıntılı dersler zor. Başlar başlamaz almak bullak olma ihtimali çok yüksek. Yatarak bitirilmez.
*TAVSİYELERİNİZ: Mühendislik okuyacaksanız temelden mat2 ve fizik öğrenmek şart. Millet canavar gibi. Hocanın anlattıklarını anlamasalar bile temelleri olduğu için kendi yöntemleriyle soruları çözebiliyorlar. Fakat dgs ile gidenler için problem oluyor ne yazık ki
Ara
Teşekkür Edenler:
KAZANDIĞINIZ OKUL: EGE ÜNİVERSİTESİ(HAZIRLIK) -> MERKEZİ YATAY GEÇİŞ -> DOKUZ EYLÜL
*BÖLÜM: İKTİSAT
*PUAN/SIRALAMA: 237 / HATIRLAMIYORUM
*NETLER: 41 SÖZEL
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 3.SINIF
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: DERS MUAFİYETİ KONUSUNDA YARDIMCI OLUYORLAR AMA BÖLÜM DERSLERİNİ KESİNLİKLE SIFIRDAN VERİYORLAR KAÇIŞ YOK. MİKRO,MAKRO GİBİ DERSLER ÖNLİSANSTA ALSANIZ DAHİ SİZE VERİLİYOR.
*TAVSİYELERİNİZ: MUAFİYET KONUSUNDA DİKKATLİ OLUN. HAKKINIZI HER ZAMAN ARAYIN. DERSLERİN UYUŞMASI ÇOK ÖNEMLİ, GİDİPTE DIŞ TİCARET OKUYUP, İKTİSAT YAZMAYIN DERS MUAFİYETİ ALAMAZSINIZ DOĞRU DÜRÜST, UZUN UZUN OKURSUNUZ.
Ara
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi