DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Anket Başlığı: Okulunuzdan memnun musunuz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet
63.38%
45 63.38%
Hayır
36.62%
26 36.62%
Katılımcı sayısı: 71 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaçınıcı sınıftan başladınız? Kaç dersten muaf sayıldınız?
*KAZANDIĞINIZ OKUL: Pamukkale Üniversitesi
*BÖLÜM:Bilgisayar Mühendisliği
*PUAN/SIRALAMA:310 puan 911 sıralama
*NETLER: 42,5 Mat ,14,5 Türkçe
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ:17 dersim muaf oldu içinde meslek dersleri de var 2. sınıfım şu an 3. sınıftan ders alabilirdim ama dersler zor olduğu için almadım 2. dönem 1 ve 2 den ders alıcam toplam 3 sene sürecek okul
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ:Okul gayet güzel şehirle iç içe desem yeridir. Hocalar ilgili Dgs'liye ön yargı yok
*TAVSİYELERİNİZ:Sınava hazırlanırken zaman zaman hiç çalışmıyormuşum gibi geldiği oldu sanki hiç bir şey bilmiyormuşum gibi de oldu ancak konsantre olup çalıştıkça akılda kalıyor her şey sınav esnasında anladım bunu hız gerçekten çok önemli sadece soru çözmeyin soruları hızlı çözün elinizden geldikçe dershanede denemelere girin ama emin olun sınav anıyla alakası olmuyor dershane denemesinin sınav çok sıcak bir ortamda rahatsız bir masada olacak arkanızda klima alıştığınız sıra olmayacak. Şimdi ne çalışcam diye düşündüğünüz zaman karma çalışın bir ondan bir bundan yeter ki çalışın . Geometriyi sona atmayın pişman olursunuz mat bir şekilde halloluyor ama geometri öyle değil ilgi alaka istiyor ve sınavda sizi öne çıkaracak olan kısım orası ben sayısal için konuştum eşit ağırlıkçılara Allah yardım etsin. Bu arada Mühendislik kazanırsanız Mat 2 yi halledipte gelin gerçekten çok zor dersler.

sorusu olan olursa buradan ulaşabilir elimden geldiğince yardım olurum. https://www.facebook.com/burak.portakal
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , tgydmrhn , AybrkGkcek , elveso26
*KAZANDIĞINIZ OKUL: BOZOK ÜNİVERSİTESİ (YOZGAT)
*BÖLÜM: MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
*PUAN/SIRALAMA: 259,5   /  11555
*NETLER: MAT: 26,5 / TÜRKÇE: 2
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 2.(ikinci) sınıftan başladım. 8 dersimi muaf etmişler. 1. sınıftan 5 ders alıyorum. Fizik ,Matematik, İngilizce derslerini dahi alıyorum. Her ne kadar memnun olmasam da bugünün hayallerini kurarak yaşadık elimizden gelen gayreti göstereceğiz artık Smile
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: İşleyişi çok yavaş bir üniversite. Hocaları çok sert ve ilgisiz.
*TAVSİYELERİNİZ: Yozgat'ı yazmak zorunda kalmazsınız umarım gelişmemiş bir şehir çünki.
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , sinem
*KAZANDIĞINIZ OKUL: YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
*BÖLÜM: HARİTA MÜHENDİSLİĞİ
*PUAN/SIRALAMA: 312 / 42
*NETLER: MAT 78D 2Y / TÜRKÇE 73D 7Y
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 2. SINIFTAN BAŞLADIM 28 KREDİ DERSTEN MUAF EDİLDİM.
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: BEN OKULU 2012 YILINDA KAZANDIM BÖLÜMDE HAZIRLIK YOKTU ŞU AN HAZIRLIK VE %30 İNGİLİZCE EĞİTİM ZORUNLU HALDE ÖĞRENİME BAŞLADI AYRICA 2. ÖĞRETİM HARİTA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ KALDIRILDI. SERVİS DERSİ DEDİKLERİ DERSLERİ GEÇMEK GAYET ZOR ( MAT1, MAT2, FİZİK1, FİZİK2, KİMYA VS ) ONUN DIŞINDA DAVUTPAŞA KAMPÜSÜNDE İSTANBULDA HER YER MERKEZİ ZATEN KAMPÜS GİRİŞNDE METRO DURAĞI VAR HER YERDEN ULAŞIM KOLAY YEMEKHANE ÜCRETLERİ DİĞER ÜNİ. LERDEN PAHALI. BAZI HOCALAR DIŞINDA İLGİ VE ALAKA ÇOK İYİ. KAZANAN ARKADAŞLARA BAŞARILAR.
*TAVSİYELERİNİZ: KAZANMAK İÇİN ÖNCELİKLE İNANIN VE PLANLI ÇALIŞIN.
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , AybrkGkcek , mbilbay , Krm
*KAZANDIĞINIZ OKUL: yaşar Üniversitesi (izmir)
*BÖLÜM:yazılım mühendisliği 
*PUAN/SIRALAMA:hatırlamıyorum 
*NETLER:hatırlamıyorum 
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 1. Sınıf 
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: 1 yıl zorunlu hazırlık sınıfı okuyorsun (tabi hazırlık atlama sınavını geçemezsen) önceki okulda aldığın derler muaf sayılıyor. 1. Sınıfı okurken 2. Sınıf dersleri de alıyorsun ve 1 yılın sonunda 3. Sınıf oluyorsun.  Yaklaşık 36 kredi sayılıyor. Bölüm ingilizce ve matematik, fizik bilmiyorsanız ve öğrenemem diyorsanız hiç gelmeyin buraya. hala 4. Sınıf olup 1. Sınıftan matematik fizik alan dgs li arkadaşlar var. Eğitimi oldukça ağır ama birçok devlet Üniversitesinden çok daha kaliteli. Anlaşmalı olduğu birçok firma var, bölümüm için konuşuyorum. Eğer iyi ortalama yaparsanız okul bitimi işiniz hazır. Yaşar holding e bile mezun olur olmaz başlama imkanınız var. Genel olarak başarılı ve kaliteli bi okul. 
*TAVSİYELERİNİZ: 1. Ingilizce öğren
2. Matematik ve fizik öğren 
3. Yazılım ve bilgisayar mühendisliği için C dilini öğrenmeden gelme. 
4. Kır dizini otur evde, çalışabildiğin kadar çalış. Güzel devlet üniversitelerine git. Sonra bizim gibi Bursu kaybetmemek için 1 saatlik ders arasında bile kütüphane de ders çalışmak zorunda kalırsın. 
5. Okulun ilk haftası hatta ilk gününden işlenen derslere ve verilen ödevlere hazırlıklı ol.
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , Krm
muğla Sıtkı koçaman Üniversite'si hemşirelik 22 dersten muhaf ettiler 1,2,3ten ders alıyorum.dgs net mat:46net Türkçe 0 net Sayısal puanı300 bide üçüncü sınıftan başlattılar
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , AybrkGkcek , seymayazkan , Krm , Şeymanur Kılıç
Arkadaşlar ben Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi okuyorum. 2.sınıftan başladım.
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl
*KAZANDIĞINIZ OKUL: Uşak Üniversitesi
*BÖLÜM: Makine Mühendisliği
*PUAN/SIRALAMA: 269 puan / 7700 sıralama
*NETLER: sadece 28 mat. net
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 1 / isteğe bağlı ing. hazırlık var ama ben almadım.
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: Dersler bakımından biraz sıkıntı yaşıyorum önlisans mekatronik mezunuyum 10 ders muaf oldu.
*TAVSİYELERİNİZ:Uşak maddi sıkıntısı olan birisi için sıkıntı yaratabilir yurtlar senelik 5000 lira civarı 1+1 apartlar 650 civarı. Kyk yurt çıkması biraz zor 26 bin öğrenci var yedek düşerseniz gelmesi imkansız gibi birşey ben 3 yedek açıklamasındada aynı sıralamadayım yani hiç ilerleme yok.Her okulda olduğu gibi bazı hocalar sıkıntı . İŞİN TÜRKÇESİ YATILARAK GEÇİLECEK BİR OKUL DEĞİL. Benden size tavsiye arkadaşlar gelmeden önce iyi düşünün. İlk başlarda sevmemiştim ama zamanla yavaş yavaş sevmeye başladım .
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl
*KAZANDIĞINIZ OKUL: Dokuz Eylül Üniversitesi
*BÖLÜM: Inşaat Mühendisliği
*PUAN/SIRALAMA: 304/1305
*NETLER: Matematik-45.25
*KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ: 2. Sınıf 11 ders muaf ettiler
*OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ: Okul sıkıntılı dersler zor. Başlar başlamaz almak bullak olma ihtimali çok yüksek. Yatarak bitirilmez.
*TAVSİYELERİNİZ: Mühendislik okuyacaksanız temelden mat2 ve fizik öğrenmek şart. Millet canavar gibi. Hocanın anlattıklarını anlamasalar bile temelleri olduğu için kendi yöntemleriyle soruları çözebiliyorlar. Fakat dgs ile gidenler için problem oluyor ne yazık ki
Ara
Teşekkür Edenler: Anıl , elveso26 , mbilbay , Krm
Trakya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'ne geçiş yapan öğrencileri 2. Sınıftan başlatıyor.

Çanakkale OnSekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesine dikey geçiş ile gelen öğrencilerin ortalama 25 - 40 arası derslerini sayarak 3. Sınıftan başlatıyor ama 1. ve 2. Sınıftan 2-3 ders alttan kalıyor.
Ara
Teşekkür Edenler:
  • MEZUN OLDUĞUM OKUL             : AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (2013)
  • KAZANDIĞINIZ OKUL                    :  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (2015)
  • BÖLÜM                                              :  HARİTA MÜHENDİSLİĞİ
  • PUAN/SIRALAMA                            :  302,15  / 1497
  • NETLER                                              :  SAYISAL: 42,5  SÖZEL: 0
  • KAÇINCI SINIFTAN BAŞLADINIZ :  2. Sınıftan başladım (3. sınıftan başlayan bir arkadaş da var Sleepy  )  

MUAF OLDUĞUM DERSLER (10 DERS=31 KREDİ)

1. TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ  (3 kredi)
  2. ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ (2 kredi)       
  3. TÜRK DİLİ(2 kredi)
  4. ÖLÇME BİLGİSİ (5 kredi)
  5. KÜRESEL TRİGONOMETRİ (3 kredi)
  6. ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ 2 (2 kredi)
  7. TÜRK DİLİ 2 (2 kredi)
  8. TAŞINMAZ HUKUKU (4 kredi)
  9. BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM (4 kredi)
  10. KADASTRO TEKNİĞİ (4 kredi)
  • OKUL HAKKINDAKİ İZLENİMİNİZ : Okuldan, hocalardan memnunum özellikle bölüm hocaları gayet iyi misal gereksiz baskı politikaları yok.. Öğrenci Bilgi Sistemi gayet güzel :Smile hazırlığın kalkması ile kalabalık sınıfla ders işleniyor ve yoklamalar alınmıyor :Smile    biz DGS ciler ders programımızı kendimiz belirliyor derslere öyle giriyoruz arkadaşlar :Big Grin 
  • TAVSİYELERİNİZ                          : MAT-2 ve Fizik beni korkutan tek dersler çünkü temelim yok :Smile bence fena değil diğer DGS ci arkadaşlar da memnun hani :Smile 
[Resim: RVkXjj.jpg]
Ara
Teşekkür Edenler:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi