DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Herkese Başarılar Dileriz
#1
Herkesin beklediği gün geldi. Yarın bir çok arkadaşımız sınavda ter döküp, emeklerinin karşılığını kovalayacak. Aileleri ise heyecanlı bir bekleyişe girecek.
Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yarın ki sınav tamam mı devam mı sınavı değildir. Bu sınav her şey değildir. Bunun bilincine varalım. Hiç bir sınav insan hayatından, sağlığından önemli değildir. Onun için bu sınavı ölüm kalım olarak değil, hedeflerinize ulaşma yolunda bir adım olarak düşünmenizde yarar var. Siz sağlıklı olduktan sonra yapamayacağınız hiç birşey olamaz. Bu nedenden ötürü bu zamana kadar ne yaptıysanız yaptınız. Artık geride kaldı hepsi. Keşke şunu yapsaydım bunu yapsaydım diyerek kendinizi bunaltmayın. Kafanızı dinlendirin. Normal yaşantınıza devam edin. Yarın ki sınavdan sonra kurtulacaksınız böyle bakın Smile
Dgsli.Org ve Dgsli.Com ailesi olarak ufak bir kaç tavsiyemiz var;
 • Bu akşam fazla ağır yemeklerden kaçının. Midenizi rahatsız edecek yiyecek ve içeceklerden uzak durun.

 • Genelde akşamları ne yemek yiyorsanız onlardan yiyin. (anneler sınav akşamı olduğu için ekstra şeyler yapabiliyor çünkü Smile kendimden biliyorum...)

 • Zihninizi dinlendirin. Fazla tartışma programı veya sizi üzecek olaylardan uzak durmaya çalışın.

 • Geçmişi düşünüp, kendinizi suçlayıp bunu da yapsaydım gibi düşüncelerden uzak durun.

 • Kazanacağınız okulun kayıt günün düşünün.

 • Kendinizi şartlamayın. Sizden değerli bir sınav olmadığını unutmayın.

 • Akşam erken uyumaya dikkat edin.
Sınava en az 1 saat önceden gidin. Trafik vs gibi durumlar nedeniyle geç kalabilirsiniz. 09:45'den sonra kimse sınava alınmayacak! Mağdur olmayın. Sınava giderken sınav giriş belgeniz ve nüfus cüzdanınız yanınızda olsun mutlaka.  Yanınızda metal hiç bir şey bulunmasın. Bozuk para dahi alınmıyor. Ambalajı çıkarılmış suya izin veriliyor sadece. Kalem, silgi gibi gereçler sınav salonunda sizlere verilecektir.
Sınavdan sonra sizlerle Dgsli.Org/forum sayfamızda, facebooktwitter hesabımızda sınavı değerlendirip, görüş alışverişi yapacağız. Sınavda hemen sonra bekliyoruz.
Bizler elimizden geldiğince sizlere yol göstermeye çalıştık. 7 sene önce "En güncel DGS Portalı" sloganıyla çıktık ve bu sloganın hakkını vererek 12 ay boyunca aktif olarak hizmet veren tek site olduk. Bunu yaparken sizlerin desteğini aldık. Biz dershane yada yayınevi değil, sizin gibi DGSli öğrencilerden oluşan gönüllü bir gurubumuz. Bu işten bize kalan tek şey sizlerin duası, sevgisi ve teşekkürleri...  Emek verdiniz, çalıştınız , bazı şeylerden ödün verdiniz. Umarız bu çabalarınızın karşılığını yarın ki sınavda alırsınız. Allah gönlünüze göre versin. Unutmayın Dgsli.Org ailesi her zaman yanınızda ve sizin haklarınızı savunmaya devam edecektir. Başarılar....
Sınav sonrası soruları tartışmak için forumda konu açtık. Sınavdan sonra aşağıda verdiğimiz linklerden sayısal-sözel olarak hatırladığınız soruları paylaşarak karşılaştırma yapabilirsiniz.
Alıntı:2017 DGS Sayısal Soru Tartışmaları
2017 DGS Sayısal Soru Tartışmaları
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi