DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dgsye girme hakkım varmı ? yokmu ?
Sad 
Merhabalar ;

Şuan alel acele yana yana her yere bakıp bir cevap aradığım için siteyi bulup üye oldum ve bu sorum repost olmuş ise özü dileyerek başlıyorum efendim.

2016'da DGS'ye girdim ve özel bir okula gidebilecek puan aldığım için ve benim özel okula gidebilecek maddi durumum olmadığı için tercih dahi yapmamıştım, 2017 DGS'ye çalışayım derken 2016 DGS açıklandıktan sonra küçük kardeşime lösemi teşhisi konuldu ve onun için çabaladım iyileşebilmesi için fakat 1 şubatta vefat etti bu süre arasında YGS başurusunda bulunup sınava girdim ve bugün açıklanan YGS'de istediğim sonucu alamadım açıkcası barajı bile geçemedim affedersiniz bir gerizekalı olarak sorum şu; YGS'ye girdiğim için bu sene yapılacak olan DGS'ye girebilir miyim bu hakkım halen var mı ? Bu hakkımı kaybedersem bütün okul hayatımın defteri kısmen kapanmış olacak ve bu hakkımı kaybetmekten korkuyorum, YGS'ye girip hiçbir şey yapamayıp barajı bile geçemeyip 2017'de ki DGS'ye girebilir miyim lütfen yardımcı olabilir misiniz yana yakıla cevap arıyorum.
Ara
Teşekkür Edenler:
Öncellikle başın sağolsun kardeşim. Allah sabır versin. Bu şartlar altında istediğin sonucu alaman normal. Kendini sakın o dediğin sıfatla adlandırma. Çok zor bir süreçten geçiyorsun. Soruna gelecek olursak YGS ile DGS arasında herhangi bir bağlantı yok. Mayıs ayı sonunda DGS için kaydını yapıp sınava girebilirsin. Bölümün için yeterli puanı alabilir ve kazanırsan da okuyabilirsin. Hiç bir engel yok anlayacağın. Bu sene olmazsa şayet önümüzde ki senede denemeni öneririm. Planlı bir çalışma ile hedefine ulaşabilirsin. Yolun açık olsun. Başarılar...
Ara
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2. Sınıfım,alttan bir dönemim var derslerini almaya çalışıyorum dgsye girebilir miyim Emincandvr 0 914 11-11-2020, Saat: 00:06
Son Yorum: Emincandvr
  Seneye DGSye Girebilirmiyim?(Acil) serkanonline 0 1,446 23-09-2018, Saat: 03:55
Son Yorum: serkanonline
  Hem YKS hem de DGS'ye girdim. YKS'den kazandım, DGS Tercih Hakkım Ne Olacak? osmankemal 1 9,370 01-09-2018, Saat: 02:40
Son Yorum: Vuslat
  2 yıılık yapı ressamlıgından mimarlıga gecıs varmı Hakaɳ Yıldız 1 4,263 14-11-2015, Saat: 02:28
Son Yorum: Anıl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi