DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DGS Başvurularını Kaçıranlara Müjde!
#1
DGS Başvuruları 1 Haziran itibari ile sona erdi. Son ücret yatırma tarihi ise 2 Haziran olarak belirlenmişti. Dgsli.org Mobil Uygulaması ile adayların telefonlarına bu duyuruları ulaştırmıştık. Ancak yapılan duyuruları görmeyip, başvuruları kaçırdım diye üzülmeyin. ÖSYM bu sene bir yenilik yaparak, "Geç Başvuru" adı altında işlemlerini zamanında tamamlayamayan adayların başvurularını 2017 DGS kılavuzunda belirttiği tarihte alacak.


Başvurusunu belirlenen tarihler arasında yapamamış olan adaylar, 14 Haziran 2017  Çarşamba günü geç başvuru işlemi yapabilecekler. Bu başvuru işlemi sadece 1 gün ile sınırlı olacak. Normal başvuru tarihleri arasında başvuru yapan adaylar 90 TL ücret öderken, geç başvuru gününde başvuran adaylardan 135 TL ücret alınacak. Ücret dışında bir diğer değişiklik ise sınav merkezi tercihidir. Geç başvuru gününde başvuracak olan adaylar sınava yalnızca Ankara’da girebilecekler. Ankara dışında bir sınav merkezi tercihi yapamazlar. Sınav ücreti ise aynı gün ödenir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, başvurunun yapıldığı gün ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir.

DGS başvurusunu internet üzerinden veya ÖSYM başvuru merkezleri yapan ancak sınav ücretini ödemeyen adayların yapmış oldukları DGS başvurusu geçersiz sayılacaktır.
Adayların DGS sonucunda alacakları puanlar doğrultusunda yapılacak olan ilk yerleştirme işlemi için ücret alınmayacak ancak ilk yerleştirme işleminden sonra yapılacak olanlar için adayların ücret ödemesi gerekecektir.

DGS için önemli linkler aşağıda verilmiştir.

Dgsli.org Mobil Uygulaması
Sınav Ücreti Hangi Bankalara Yatırılacak?
2017 DGS PUAN HESAPLAMA MOTORU İÇİN TIKLAYINIZ.
2017 DGS SINAV ÜCRETİ
Kaçıncı Sınıftan Başlarım?
DGS Başarı Öyküleri
Çözülmüş Sorular - Online Soru Çözümü
DGS Forum
DGS REHBERLİK YAZILARI
DGS İSTATİSTİKLERİ
DGS Facebook Sayfası
DGS Facebook Soru Çözüm Gurubu
*Bu yazının tüm hakları Dgsli.org’a aittir. www.dgsli.org biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©
Ara
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi