DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: DGS 2018'e Hazırlananlar
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
(05-08-2017, Saat: 21:18)Elif yalcin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]videolu anlatım yapan YouTube kanalı var mı acaba takip ettiğiniz ? Matematik icin
Sifreli matematik izle çok iyi
Merhaba arkadaşlar 25 yaşındayım çalışıyorum özel bir kurumda anasınıfı öğretmeniyim 1 hafta önce ani bir bir kararla DGSye hazrlanmaya karar verdim ama biçok konuda sıfırım mezun olalı epey oldu. Hedefim asıl 2019 DGS olmakla birlikte bu yıl da DGSye giricem. Herkese başarılar
Çevresi 32 metre olan bir duvar saatinde saat tam 12 nin ve tam 3 ün üstünde bulunan 2 örümceğin hızları sırasıyla dakikada 5 metre ve dakikada 3 metredir. Buna göre bu 2 örümcek saatin tersine doğru hareket ederlerse kaç dakika sonra karşılaşırlar?
(17-05-2018, Saat: 14:59)ozlem34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Çevresi 32 metre olan bir duvar saatinde saat tam 12 nin ve tam 3 ün üstünde bulunan 2 örümceğin hızları sırasıyla dakikada 5 metre ve dakikada 3 metredir. Buna göre bu 2 örümcek saatin tersine doğru hareket ederlerse kaç dakika sonra karşılaşırlar?

Aralarındaki mesafe = (v1-v2) x t 

8=2xt

t=4 dk 

Aralarındaki mesafe = 12 ile 3 arasındaki mesafe
v1= 5 m\dk
v2=3 m\dk
t = süre  istediğimiz
Sayfalar: 1 2 3 4