DGS Dikey Geçiş Sınavı Dgsli.Org Forum'a Hoşgeldiniz.

Giriş Yap Üye Ol

Sohbeti görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız tarayıcınızın çerezlerini temizleyin!

avatar
merhaba
avatar
2020 dgd matematik soruları elinde olan varmı arkadaşlar. paylaşır mısınız
avatar
merhaba arkadaslar 4 yıllık bir üniversiteye giderken ikinci üni kapsamında okumakta olduğum bölümden dgsye girebilir miyim? yoksa dgsye girebilmek için önce 4 yıllık bölümden kaydımı sildirmem mi gerek? bilgisi olan var mı?
avatar
arkadaşla merhaba optisyelik kudum fizik bölümüne dgs ile geçiş yapmak istiyorum hangi üniversiteler kaçıcı yıldan başlatıyorlar bilgisi olan cevap verebilir mi uludağ üni. süleyman demirel üni.vb.
avatar
2020 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları https://www.dgsli.org/2020-dgs-taban-pua...enjanlari/
avatar
avatar
Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Umarım sınav istediğiniz gibi geçmiştir.
avatar
Merhaba arkadaslar ben 2009 yilinda bilgisayar teknolojisi ve programlama bölümünden mezun oldum ardından aof işletme ile tamamladım 33 yasindayim evliyim 5 yasinda oglum var 2021 dgsye hazirlanmaya karar verdim sorum su eski mezunum ben diploma notum 4 üzerinden 3,46 idi. Aobp 75 benim puanim gittimi acaba
avatar
arkadaşlar beni biraz heyecan bastı açıkcası Smile hedefleri ve bölümleri öğrenebilir miyim? Ben Ankara!dan yazıyorum. Bölüm bilgisayar hedef :Odtü Bilgisayar mühendisliği
avatar
Merhaba arkadaşlar ben 2009 yilinda bilgisayar tekn.ve prog
avatar
Yarın sınava girecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Sınavdan önce yapılması gerekenler ve sınav anında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkındaki yazımızı dgsli.org ana sayfasında yayınladık. Sınava girecek arkadaşların mutlaka okuması gereken bilgilendirici bir yazı oldu. Ayrıca sına sonrasında da https://forum.dgsli.org/forum-dgs-2020 başlığı altında soruları sizlerle birlikte tartışmaya bekliyoruz. Genel bir değerlendirme yapabiliriz. Şimdiden herkese başarılar...
avatar
Herkese selamlar. AÖF Web Tasarım Kodlama'da okuyorum ve sadece 4 dersim kaldı. DGS'ye başvuru yaparken not ortalaması olarak sistemden ortalamamı çekmiş. Biliyorsunuz AÖF bu yıl yaz okulunun sınavlarını Eylül ayında yapacak. Muhtemelen DGS tercihleri yapılırken ben okulu henüz bitirmemiş olacağım çünkü AÖF yaz okulu sınavlarını yapmadığı için 4 dersimi veremeyeceğim. Ancak tercihleri yaptıktan muhtemelen 2-3 hafta sonra da mezun olmuş olacağım. Bu durumda tercih yapabilir miyim? Eğer tercih yaparsam not ortalamam neye göre hesaplanacak? Çünkü diyelim ki şu anda not ortalamam 3.20 ve ben o dersleri verince 3.40'a yükselecek. Ya da tam tersi 2.90'a düşecek ve ben aslında daha düşük bir yere girmesi gerekirken, yüksek bir okula giren birisi olacağım. Daha da kötüsü, kayıt yaptırırken, kayıt yapılan okul, bu ortalamaların tutmadığını görünce ne yapacak, ne yapıyor? Çünkü kayıt belgemde not ortalamam (dgs'ye başvururken sistemde öyle olduğu için otomatik olarak 3.20 olarak sistemden çekti) 3.20 idi, 4 dersimi de verince 2.90'a düşecek. Kayıt yaptırdığım okul, beni yalan beyanla falan suçlayamaz herhalde değil mi? Biraz acil cevap arıyorum, cevap verebilirseniz sevinirim.
avatar
Buraya da yazayım;
avatar
Selamlar. Henüz tam olarak mezun olamadım ama bu okul ortalamaları ile ilgili bir sorum var. Buradan mı sorsam yoksa ayrı başlık mı açmalıyım? Belki ayrı başlık olursa herkes aradığında görebilir.
avatar
2020 DGS geç başvurusunun son günü arkadaşlar. Başvuru yapmayı unutmayın.
avatar
Merhabalar ben ege üniversitesi biyoloji bölümünde ilk sınıf öğrencisiyim ve laborant ve veteriner sağlık okuyorum açıköğretimden, sınava girip iyte moleküler biyolojiye geçmek istiyorum, kaçıncı sınıftan başlarım acaba? Biyoloji ve moleküler biyolojinin dersleri ilk senede aynı, transkripti üst kurula sunsam beni 2 veya 3.sınıftan başlatabilirler mi?
avatar
Beslenme ve diyetetiğe dgs istiyorum hangi üniversite kaçtan başlatıyor bilginiz var mı?
avatar
pilotaj
avatar
Merhaba dgs için kaç deneme çözersek ideal olur?
avatar
dgs ile açıköğretimden lisans tamamlayabiliyor muyuz ?