DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: 2017 DGS Tavsiyeleri ve Yorumları
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sınav zamanı yaklaşıyor. Son zamanları verimli değerlendirmek gerekli. Son 1 ay kala çıkmış soruları çözmenizi şiddetle tavsiye ederim. Ancak gerçek sınav disiplininde olacak şekilde sabah 10 da başlayıp normal sınav süresine uyarak çözmelisiniz.

  • Sizin vermek istediğiniz tavsiyeler nelerdir?
  • Çalışmalarınız ne durumda?
  • Neler düşünüyorsunuz?
  • Çalışmalarınızdan memnun musunuz?
  • Hedefleriniz neler?

Tüm duygu ve düşüncelerinizi alalım.
benim tavsiyem hızlı okumak için bol bol kitap okusunlar. Boş zamalarda alın elinize bir roman hikaye okuyun. faydasını göreceksiniz. diğer sorulara gelince konularım bitmek üzere. şaun çalışmalarım fena değil ama daha iyi olabilir. hedef itü inşaat inşallah. bakalım.
MESELA ŞU 45 GÜN;
* 1 SAAT AZ UYUSAN; 45 SAAT SANA KALIR VE NEREDEYSE FAZLADAN 20 DENEME SINAVI ÇÖZEBİLİRSİN.
* 2 SAAT AZ GEZSEN, SOHBET ETSEN; 90 SAAT SANA KALIR VE EN AZ 2000 SORU FAZLADAN ÇÖZERSİN; BU DA NEREDEYSE 1 SORU BANKASINA TEKABÜL EDER.
* 2 GÜNE 1 DENEME ÇÖZSEN 20KÜSÜR DENEME EDER Kİ İYİ BİR SINAV TECRÜBESİ KAZANDIRIR.
* HER 3 GÜNE 1 KONU TEKRARI YAPSAN MATEMATİK'İN TÜM KONULARI BİTER.
* HER GÜN 40 PARAGRAF SORUSU ÇÖZSEN 1800 PARAGRAF SORUSUYLA SORUNUN HALLOLUR.
* HAFTADA 200 GEOMETRİ SORUSU ÇÖZSEN SINAVDA BİR SORU DENK GELSE BİR KAÇ YÜZKİŞİNİN ÖNÜNDE OLURSUN.
* GÜNDE 3-5 MANTIK TESTİ ÇÖZSEN İYİ BİR ÖZGÜVENLE SINAVDA SORULARI DAHA RAHAT ÇÖZERSİN.
* GİRDİĞİN HER DENEMEYE SAAT TUTSAN, CİDDİYE ALSAN, NETLERİNİ NOT ETSEN, BAŞARISIZ OLDUKLARINI İLERİDE ÇÖZMEK ÜZERE SAKLASAN, DENEMELERDE BELİRLEDİĞİN EKSİKLERİNDEN ÇÖZÜMLÜ TESTLERLE TEKRAR ETSEN HEDEFİNE DAHA DA YAKLAŞIRSIN.
* ÇÖZDÜĞÜN HER DENEME SINAVININ KONTROLÜNÜ HEMEN YAPSAN, YANLIŞ VE BOŞLARINI TEKRAR ÇÖZSEN AZAMİ ŞEKİLDE FAYDA GÖRÜRSÜN.
* HER GÜN 1 SAATİNİ PROBLEMLERE AYIRSAN 45 SAAT ÇALIŞMAYLA BÜYÜK ÖLÇÜDE KONULARI HALLEDERSİN.
* HER HAFTA BİLDİĞİN KONULARDAN 2-3 TEST, BİLMEDİKLERİNDEN 6-7 TEST ÇÖZMÜŞ OLSAN; BİLDİKLERİNİ TAZE TUTAR, BİLMEDİKLERİNİ ÖĞRENMİŞ OLURSUN.
* HER GÜNE OLUMLU BAŞLASAN, ''OLMUYOR, YAPAMIYORUM'' DEMEDEN GÜNE DEVAM ETSEN, HEDEFLEDİĞİN SORU SAYISINA ULAŞARAK GÜNÜ BİTİRSEN 45 GÜNDE BU İŞ OLUR.
RABBİM İZİN VERİRSE ÖMRÜNÜZDE ÇOK 45 GÜNLER OLUR İNŞALLAH AMA BU ANI YAŞAMAK, DEĞERLENDİRMEK, ANLAM KATMAK GEREKİR, SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE TABİ!
BAŞARILAR DİLERİM.
AZİZ HOCA
Matematikden 40 ile 45 net yapıyorum geometrisiz birazda türkçe yapınca istediğim sayısal puan geliyor ama sanki pamuk ipliğine bağlıymışım gibi sınav anında yapamayacakmışım gibi bir his var bu hisin nedeni geometriden sıfır olmamdan kaynaklaniyor sizce bu saatten sonra geometriye başlayayım mi yoksa sadece matematikten 47 48 net için mi ugrasayim