DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: DGS Başvuru Süresi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İyi günler 31 Mayıs – 13 Haziran 2016 sonra eren dikey geçiş sınavı başvuruları da uzatıldı mı ?
Yoksa sadece sınav tarihi mi uzadı ?
sadece sınav süresi uzatıldı
(21-07-2016, Saat: 20:28)cakyoner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]sadece sınav süresi uzatıldı

cakyoner kardeşim ben mesleki açık öğretim öğrencisiyim bilgilendirilmediğim ve tam mezun olmadığım için üniversiteye dikey geçiş için hiç bir şey yapmadım ama bu temmuzdaki sınavda 1 zorunlu ders ve 1 kredi eksiğimi tamamlarım muhtemelen ondan sonra üniversite dikey geçiş için neler yapmalıyım resmi siteler yoluyla değilde bana kısa yoldan biraz bahsede bilir misin ?
(22-07-2016, Saat: 00:16)Berkay Şahin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(21-07-2016, Saat: 20:28)cakyoner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]sadece sınav süresi uzatıldı

cakyoner kardeşim ben mesleki açık öğretim öğrencisiyim bilgilendirilmediğim ve tam mezun olmadığım için üniversiteye dikey geçiş için hiç bir şey yapmadım ama bu temmuzdaki sınavda 1 zorunlu ders ve 1 kredi eksiğimi tamamlarım muhtemelen ondan sonra üniversite dikey geçiş için neler yapmalıyım resmi siteler yoluyla değilde bana kısa yoldan biraz bahsede bilir misin ?

öncelikle bölümünle ilgili herhangi bir myo dan mezun olman gerekiyor daha sonra bölümün sayısal sözel yada eşit ağırlık hangisiyse o alana çalışır hazırlanırsın. Sınav başvuru süreci genelde mayıs son haftası başlar yaklasık 10 gün aktiftir.Bütün işlemler ösym nin resmi sitesinden ais ' den yapılıyor. Ödemeler anlasmalı bankalardan.
Sınav başvuruları belirtilen tarihler arasında yapılır o tarihler haricinde başvuru ile ilgili hiçbir işlem yapılmaz. Şu an ki yapılan sadece sınav tarihini ertelemek oldu. Bunun sebebi olarak ta Feto çetesinin sınav sorularını çalındığındann şüphe ediliyor. O sebepten dolayı sınav soruları sıfırdan hazırlanacak.