DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: Fırat Üniversitesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Hangi derslerden muaf ettiklerini, not sistemlerini, kaçıncı sınıftan başlattıklarına dair bilgi paylaşımlarını bu konu altından paylaşabilirsiniz.
Firat Üniversitesi okul öncesinde dgs ile geçiş yapan öğrenciyi kaçıncı sınıftan baslatiyo ?

kindi

Fırat mühendislik transkript e göre ders muafiyeti sağlıyor geçen seneye kadar hazirlikta vardi şuan yeni yönetmelikle istege bağlı oldu
Derslere bağlı oluyo muafiyeti de o zaman derslerle uyusup uyusmamasina göre de sınıf mi belli oluyo
fırat üniversitesinin makine mühendisliği  eğitim -öğretimin gaıantep veyacukurova gıbı zorlayıcı mıdır yani  dersler ne kadar zorluktadır öğrenebilir miyim?
(02-09-2015, Saat: 23:02)İLkay Ceylan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Derslere bağlı oluyo muafiyeti de o zaman derslerle uyusup uyusmamasina göre de sınıf mi belli oluyo

2015 te dgs ile metalurji ve malzeme mühendisliğine geçiş yaptım 17 ders sayıldı 2. Sınıftan tan başladım. Dgs ile ilgili bölüm hocaları her yıl toplanıp yeni kararlar alabiliyorlar umarım herşey gönlünce olur şimdiden başarılar.
Fırat-teknoloji fakultesi-mekatronik mühendisliği ... Bu yıl Geçenlerde 12-17 ders arası dersi muaf ettiler. 2.sınıftan başlattılar. Teknoloji fakültesindeki en zorlayıcı bolum.Zorluk açısından mühendislikteki mekatronik müh.le aynı düzeyde.
Arkadaşlar ben 2015 dgs ye girdim Kırklareli Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım sistemde 3. sınıf gözüküyorum ama muaf etmedikleri için 1. ve 2. sınıftan da ders alıyorum. Bu muafiyet işlemleri üniversiteden üniversiteye bölümden bölüme çok farklılık gösteriyor.
Örnek 1 - ; Arkadaşımla aynı MYO aynı programdan mezun olduk İkimizde Kırklareli Üniversitesin de farklı bölümleri kazandık ben dış ticaretten İşletmeye geldim 24 dersten muaf oldum. Arkadaşım Dış ticaretten Çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri bölümüne geçti 17 dersten muaf oldu benim zar zor 2 yıl da biterken arkadaşım 3 sene okuyacak.
Örnek 2 - ; Myo da aynı sınıfta olduğumuz diğer arkadaşım Edirne Trakya Üniversitesi Çalışma ekonomisi endüstri ilişkileri bölümüne geçiş yaptı 2. sınıftan başlattılar 1. sınıftan ders alıyo.
Örnek 3- ; Bursa Uludağ üniversitesine geçiş yapan sınıf arkadaşım tamamen 1. sınıftan başladı
gibi örnekleri arttırabilirim farklı bölümlerdende birçok örnek gösterebilirim. Size tavsiyem tercih edeceğiniz okulları tercih etmeden önce arayıp dgs ile gelen öğrenciler ortalama kaç dersten muaf oldu muaf işlemleriyle hangi hoca ilgileniyor deyip hocanın mail adresini alıp iletişime geçmeniz çok daha iyi olacaktır.
Fırat teknoloji fak. Mekatronik mühendisliği, herkesi 2den başlattı, 10-16 ders arası muafiyet yaptı. Fakültenin en zorlayıcı bölümü.