DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: (AÖF)Bilgisayar Programcılığından DGS ile Mühendisliğe geçiş hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Anadolu Üniversitesi AçıkÖğretimFakültesi Bilgisayar Programcılığı önlisans diploması ile DGS sınavına girip mühendislik okumak istiyorum.
Bu bağlamda DGS Tablo-2'yi incelediğimde Bilgisayar Programcılığı ile ilgili 2 durumun söz konusu olduğunu gördüm.


1.Durum)
TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI
-------1121 Bilgisayar Programcılığı 
-------1353 Bilgisayar Programcılığı (İnternet)
Tercih Yapılabilecek Lisans Programları
Bilgisayar Bilimleri 8143 Bilgisayar Mühendisliği 3124 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 3129 Bilişim Sistemleri Mühendisliği 5103 Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 3130 Endüstri Mühendisliği 3168 Fizik 3182 Fizik Mühendisliği 3184 İstatistik 3223 İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 3224 Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 9260 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 3256 Meteoroloji Mühendisliği 6262 Uzay Mühendisliği 3358 Yazılım Mühendisliği 5134 Yönetim Bilişim Sistemleri 3361


2.Durum)
2021 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) İLE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ, İKTİSAT FAKÜLTESİ İLE İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI; ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI TERCİH EDEBİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI (PROGRAMLARIN 5. YARIYILINA FARK DERSLERİ ALARAK KAYIT YAPILABİLECEKTİR)
-------1121 BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
-------1353 BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
(INTERNET)

GEÇİŞ YAPILABİLECEK AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Turizm İşletmeciliği

Sormak istediğim ; 
Anadolu Üniversitesi AçıkÖğretimFakültesi Bilgisayar Programcılığı önlisans diploması ile DGS sınavına girdikten sonra 1.Durumdaki (TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI) mühendislik fakültelerini tercih edebiliyor muyum?
yoksa Anadolu Üniversitesi AçıkÖğretimFakültesi Bilgisayar Programcılığı önlisans diplomasına sahip olduğum için sadece 2.Durumdaki (2021 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) İLE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ, İKTİSAT FAKÜLTESİ İLE İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI; ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI; İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIK VE UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ’NİN AÇIKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARINI TERCİH EDEBİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI (PROGRAMLARIN 5. YARIYILINA FARK DERSLERİ ALARAK KAYIT YAPILABİLECEKTİR) mühendislik olmayan bölümleri mi tercih edebiliyorum.


Sözün özü Anadolu Üniversitesi AçıkÖğretimFakültesi Bilgisayar Programcılığı önlisans diplomasını aldıktan sonra DGS ile Mühendislik fakültelerini tercih edebilir miyim? Eğer edebiliyorsam bu ayrım neden var hiç anlamadım.

Teşekkürler
Sen sorali cok olmus ama googleda biri aratip konuyu bulur diye yaziyorum.

Anadolu aof web tasarimdan bilgisayar muhe, Ataturk uni aof bilg prog. Bolumunden endustri muhe gecenleri gordum.

Bildigim kadariyla altta yazdigin bturizm isletmeciligi gibi bolumler 4 yillik acikogretimden devam etmek isteyenler icin.

Ben bildiklerimi yazdim. Yanlisim varsa duzeltin. Emin olmak icin Ösym ve yök'ü arayıp sorabilirsin.