DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: SADECE 4 DERSİM KALDI NASIL TERCİH YAPACAĞIM?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese selamlar. AÖF Web Tasarım Kodlama'da okuyorum ve sadece 4 dersim kaldı. DGS'ye başvuru yaparken not ortalaması olarak sistemden ortalamamı çekmiş. Biliyorsunuz AÖF bu yıl yaz okulunun sınavlarını Eylül ayında yapacak. Muhtemelen DGS tercihleri yapılırken ben okulu henüz bitirmemiş olacağım çünkü AÖF yaz okulu sınavlarını yapmadığı için 4 dersimi veremeyeceğim. Ancak tercihleri yaptıktan muhtemelen 2-3 hafta sonra da mezun olmuş olacağım. Bu durumda tercih yapabilir miyim? 

Eğer tercih yaparsam not ortalamam neye göre hesaplanacak? Çünkü diyelim ki şu anda not ortalamam 3.20 ve ben o dersleri verince 3.40'a yükselecek. Ya da tam tersi 2.90'a düşecek ve ben aslında daha düşük bir yere girmesi gerekirken, yüksek bir okula giren birisi olacağım. Daha da kötüsü, kayıt yaptırırken, kayıt yapılan okul, bu ortalamaların tutmadığını görünce ne yapacak, ne yapıyor? Çünkü kayıt belgemde not ortalamam (dgs'ye başvururken sistemde öyle olduğu için otomatik olarak 3.20 olarak sistemden çekti) 3.20 idi, 4 dersimi de verince 2.90'a düşecek. Kayıt yaptırdığım okul, beni yalan beyanla falan suçlayamaz herhalde değil mi?

Biraz acil cevap arıyorum, cevap verebilirseniz sevinirim.