DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: DGS ders saydırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Ben 4 yıllık Endüstri Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Bölümümü ve okulumu sevmediğimden dolayı İnşaat Mühendisliğine geçmek istiyorum. Puanım çok yüksek olmadığından dolayı 2 yıllık İnşaat Teknolojisi bölümüne geçmek istiyorum. Sonrada DGS ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. Okuduğum 2 yıl boyunca tüm ortak dersleri verdim. Sizce 2 yıllık İnşaat Teknolojisi bölümünde ve sonrasında 4 yıllığa tamamlarken bu ortak dersleri saydırıp erkenden bitirebilir miyim? Mesela 2 yıllık önlisansı 1 yılda bitirip DGS ile geçiş yapabilir miyim? Bu dersleri orada da saydırabilir miyim?

ALDIĞIM ORTAK DERSLER

1) Fizik 1                                        9) Mühendislik Mekaniği (Statik)               17) Bilgisayar 2
2) Fizik 2                                       10) Türk Dili 1                                          18) Teknik Resim
3) Fizik 1 Lab.                                11) Türk Dili 2                                          19) Kimya
4) Fizik 2 Lab.                                12) Tarih 1                                               20) Olasılık
5) Matematik 1                              13) Tarih 2
6) Matematik 2                              14) İngilizce 1
7) Lineer Cebir                               15) İngilizce 2
8) Diferansiyel Denklemler              16) Bilgisayar 1
Hocam oluyor muymuş öğrendiniz mi