DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: DGS de 0,5 Ham Puan Tartışması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sizce 0,5 Ham Puan Kaldırılmalı mı? Ankete katılıp, yorum olarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

DGS 2018' in en tartışılan taraflarından birisi de bu sene getirilen 0,5 ham puan kuralı oldu. On binlerce öğrenci ham puanın kaldırılmasını istiyor.
Dgsli.Org ekibi olarak ham puan kuralını çıktığı gün sizlere aktarmıştık ve bir kaç kez bu kuralla ilgili hatırlatmalarda bulunmuştuk. Sınavdan bir gün önce de sosyal medya hesaplarımızdan tekrar hatırlatma yapıp, mobil uygulamamızdan sizlere bildirim gönderdik. Takipçilerimizi bu konuda mağdur etmemeye çalışsak da bizleri takip etmeyen ya da sosyal medya kullanmayan bazı adaylar, yeni getirilen ham puan kuralıyla ilgili yeterli bilgilendirmenin yapılmadığı konusunda şikayetçi. Twitter'da binlerce tweet atıp, Change.org üzerinden kampanyalar başlatan adaylar, en son seslerini milletvekili Ahmet Akın'a ulaştırmayı başardı.
Akın, 0,5 ham puan kuralıyla alakalı meclis konuşması yaptı.
 
Adaylar Twitter üzerinden şikayetlerini #05kuralıkaldırılsın  hashtagi üzerinden dile getirirken yetkililerden dgs 0,5 ham puan kuralıyla ilgili bir açıklama bekliyor.
Gördüğünüz gibi yeni getirilen kuralın mağduru çok. Bazı adaylar ise bu kuralla ilgili bilgilendirmenin önceden yayınlanan kılavuzda belirtildiğini, bu sebepten kuralın kaldırılmaması gerektiğini savunuyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce kılavuz üzerinden yapılan bilgilendirme yeterli miydi, yeteri kadar bilgilendirme yapıldı mı, kural kalkmalı mı? DGS 0.5 ham puan kuralıyla ilgili görüşlerinizi mutlaka aşağıya yazın.
bırakın klavuzu vs arada bir bu siteye girip bakan biri olarak ben bile ana sayfada DGS de önemli değişiklik diye duyuruyu sınava son 2 hafta kala önemli uyarılar 0,5 ham puan uyarısını gördüm, şimdi nasıl bilmiyorduk diyorlar anlamıyorum. iptal edildi diyelim bizim hakkımız ne olacak sayısalcı olarak son yarım saatimi 0,5 ham puan dan dolayı sözele ayırdım bu kural olamasaydı yarım saatte en az 5 net sayısal daha çıkartabilirdim.