DGS | Dikey Geçiş Forum

Tam Versiyon: 2017 DGS Sizce Nasıldı?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese geçim olsun. Umuyoruz ki sınavınız istediğiniz gibi geçmiştir. Sizin sınav hakkında ki yorumlarınız nelerdir? Sınavı önceki seneler ile karşılaştırdığınızda zorluğunu nasıl buldunuz? Yukarıdaki anketimize katılıp yorumlarınızı bizle paylaşabilirsiniz.

Diğer Konular:
bence çok uyuz sorular vardı. ben zor buldum.
Selamün aleyküm kardeşler.
10 mat 35 türkçe yaptım yanlış olacağını sanmıyorum bu kadar net 226 puan yapıyor sayısal benim alan elektrik elektronik mühendisliği için özeller gelir mi ve ücretleri nasıl
Ayşe Nur Akkaya: Bir sözelci olarak yorum yapıyorum. Türkçe de çok kafa karıştıran birkaç seçici soru vardı. Ama çok basit olan sorular da vardı. Genel anlamda orta derecede zordu. 35. sorudan sonra kafa yormaktan gözüm karardı bir ara. Paragraflar ise beklediğimden kısaydı. Ben ilk defa DGS ye girdim ve bu sınavın formatı diğer ÖSYM sınavlarından çok farklıymış. Bilgiye değil analitik ve çabuk düşünmeye dayalı bir sınav ve tabi ki yoruma. Hepimiz elimizden geleni yaptık. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Sınav geçen yıl ki dgsye göre sözel sorular daha kolay matematik biraz daha zordu en büyük sorun zamandı matematikte işlemlerin uzun sürdüğü çok soru vardı. kolay mıydı zor muydu diye sorulacak olursa aslında orta düzeyde bir sınavda fakat sınavı zorlaştıran zamanın çok dar olması oldu.